Better music

Better world

Schudnij w rytmie latino

Każda aktywność fizyczna jest dobra, ale nie każda jest tak fascynująca jak zumba. Bieganie czy pływanie wydaje się przy niej co najmniej monotonne i nużące. Dlatego osoby, które zazwyczaj po kilku biegowych zrywach porzucały ten sport, powinny spróbować ćwiczeń w rytmie latino – zabawa na najwyższym poziomie i różnorodność gwarantowana.

Korzenie

Zumba to taniec z elementami aerobiku. Ruchy, które wykonujemy na zajęciach, są zainspirowane tańcami latynoamerykańskimi. Jej początek wyznaczają lata 90. XX wieku, a jej bezpośrednim twórcą był tancerz Alberto „Beto” Pereza. Dyscyplina ta łączy elementy m.in. hip-hopu, samby, tańca brzucha, salsy, sztuk walki. Jest niezwykle energiczną formą ćwiczeń, podczas której angażujemy do pracy niemalże wszystkie partie naszego ciała. A wszystko to w rytmach egzotycznej muzyki latynoskiej.

Spalanie kalorii

Dzięki szybkim, energetycznym ruchom tanecznym podczas jednych zajęć zumby jesteśmy w stanie spalić nawet do 800 kcal. Przy okazji pozbywamy się cellulitu i znacznie ujędrniamy nasze ciało. Na niektórych rodzajach zajęć mamy możliwość dodatkowego obciążenia ciężarkami, co znacznie zwiększa ilość spalonych kalorii. Podczas intensywnych zajęć zwiększamy wytrzymałość naszego ciała i przyśpieszamy metabolizm.

Na poprawę samopoczucia

Jednakże na tym korzyści zumby się nie kończą. Osoby, które uczęszczają na te zajęcia niejednokrotnie twierdzą, że po odbytym treningu czują się znacznie lepiej psychicznie. Odpowiednio dobrana muzyka i energia panująca na zajęciach pozytywnie doładują Twoje baterie. Dzięki tego typu aktywności nie tylko spalisz kalorie, co oczywiście również składa się na ogólną poprawę humoru, ale również zapomnisz o wszelkich troskach i będziesz podchodził do życia z większym dystansem. Dodatkowo dzięki różnorodności, jaką oferują nam zajęcia zumby, tego typu aktywność fizyczna nigdy Ci się nie znudzi.