Better music

Better world

Na żywo, czy w zaciszu domowym

Muzyki słucha każda osoba, bez jakiegokolwiek wyjątku. Oczywiście, często nie mamy na to wpływu. Centra handlowe, radia w samochodach, a nawet podkład w filmie wykorzystuje muzykę, czy tego chcemy, czy też nie. Jednak nie można zaprzeczyć, że najczęściej robimy to w pełni świadomie. Muzyka wywołuje dowolny nastrój, jaki tylko chcemy. Może nas zasmucić, pobudzić, rozweselić, zachwycić, czy też nawet przestraszyć i zdegustować. Tak potężne narzędzie należy „konsumować” tylko w odpowiednich warunkach.

Mówi się, że każdy artysta zarabia najwięcej nie dzięki sprzedaży płyt, ponieważ ten zysk trafia przede wszystkim do producentów, ale właśnie z koncertów. Jednak nie każda osoba może sobie pozwolić zarówno pod względem finansowym, jak i ze względu na własne uwarunkowania osobowościowe na skorzystanie z tej formy rozrywki.

Argumenty za koncertem

Nic nie sprawia takiej radości, co zobaczenie ulubionego artysty na żywo. Jest to zdecydowany plus, który może przyćmić każdy podany później negatyw. Pozwala to nie tylko poznać trochę lepiej zachowanie samego artysty, ale i w jaki sposób zostaje stworzona muzyka. Często również wprowadzane są specjalne zmiany, tylko na potrzeby koncertu, które mogą zachwycić bardziej niż oryginalny utwór. Bardzo ważne jest również „odczucie” muzyki. To właśnie obecność w sali koncertowej pozwala najbardziej docenić każdą nutę.

Ale i przeciw

Należy pamiętać, że organizacja koncertu nie jest wcale tania. Oznacza to, że artysta i organizator muszą nie tylko „wyjść na zero”, ale i odpowiednio zarobić, by zwrócił im się poniesiony trud. Dlatego też, często koncerty to drogie wydarzenie. W zależności od popularności artysty, a także wielkości samego wydarzenia może wynieść od kilkudziesięciu do setek złotych.

Jako, że jest to wydarzenie publiczne, obecność podczas koncertu oznacza zmierzenie się z dużą ilością osób. Hałas, pot, ścisk to tylko kilka z wielu cech przebywania w tłumie. Każda osoba, która zamierza wziąć udział w koncercie, musi być na to w pełni przygotowana.